Boks ve İştah Kontrolü

Boks sporu mu yapmak istiyorsunuz? Boks ve İştah Kontrolü oldukça önemli olduğundan , bunun kesinlikle doğru orantılı olması gerekir .
Diyet yapan insanların en büyük sorunlarından olan; iştah açıklığı belirli teknikler ve doğru besinler ile kontrol altına alınabiliyor. Zira bu bir anda olabilecek bir durum değil… Çünkü her bünyenin alıştığı bir yeme düzeni ve beslenme düzeni vardır. Pek tabi kilolu olan insanlarda bu pek düzenli olmasa da, alışkanlıkların hayatımızı yönetmesi doğru değildir. İştah, tehlikeli bir duygudur. Eğer gün içerisinde öğün atlıyorsanız ya da öğünlerinizi zamanında yemiyorsanız, iştah daha tehlikeli bir hal alabilir. İştah kontrolünün birinci kuralı; öğün atlamamaktır. Ortalama 4 saat aralıklar ile öğünler gün içerisine yayılmalıdır.

Boks ve İştah Kontorolü nde eğer iştahınızı kontrol altına almaya çalışıyorsanız; yani kilo vermeye çalışıyorsanız kendinize bir beslenme planı çıkarmalısınız. Özellikle antioksidan yönü güçlü ve C vitamini açısından zengin besinler tüketmelisiniz. Bu gün içerisindeki enerjiniz, kan şekerinizi ve gücünüz için son derece önemlidir. Mevsimsel olarak taze olan besinleri, kalori değerleri ve vitamin değerleri olarak tüketmelisiniz. Bu besin döngüsünün içerisinde unutulmaması gereken en önemli şeylerden bir tanesi de sudur. Su gün içerisinde vücudun ihtiyacı kadar alınmalıdır. Gazlı içeceklerden, kafein oranı yüksek içeceklerden uzak durulmalıdır. Sade, saf ve ferah hissettiren sıvılar tüketilmelidir.

Uyku düzeni ve düzenli egzersiz ise; iştah kontrolünün iç dinamiklerini oluşturmaktadır. ne olursa olsun spor yapmadan, hareket etmeden fazla kilolardan kurtulmanın imkanı yoktur. Bu eylemi de iyi bilen bir hoca ile gerçekleştirmek son derece önemlidir. Yaza az bir zaman kala yine birçok insan diyet ve spor ikilemini yaşamaya başlayacaktır. Ancak önemli olan bu iki durumunda devamlılığını getirmektir. Yazın bunaltıcı ve sıcak havasını şimdiden hayal edip, fazla kilolarınızdan kurtulabilir, rahat ve özgüvenli bir şekilde sıcakların tadını çıkartabilirsiniz. Hemen sitemizde bulunan iletişim bilgilerimizden yararlanarak sizler de Boks ve İştah Kontrolü konusunda ayrıntlı bilgi sahibi olabilirsiniz.


Copyright 2014 Tüm Hakları Saklıdır