Boks Dersi

Boks Dersi

Uzun yıllardan beri hocamız sizlere boks dersleri düzenleyerek boks kursu vermeye devam etmektedir.Günümüzde birçok insan durağan bir hayatı olduğu için mutsuz oluyor. Hep aynı şeyleri yapmak,her gün işe giderken aynı yolu kullanmak bile bizi yıpratmaya yetiyor..

 Olumsuz ruh haline giren insanlar mutsuz olmak için sebep arar hale geliyorlar Bense size mutlu olmanız için bir yol öneriyorum. Sporu bir yaşam tarzı haline getirin ve sistemli bir şekilde bu yolda hızlı adımlarla ilerleyin. Bu durumda hangi spor dalının seçileceği konusu meşgul ediyor kafamızı. Seçtiğimiz spor dalı en başta eğlenceli olmalı. Zaten günlük koşuşturmalarda yeterince sıkılıyoruz. Bu yüzden bir spor dalı seçerken zevkli olmasına ve bizi tatmin etmesine dikkat etmemiz gerekiyor. İşte tam burada boks dersi almak hem zevkli hem tatmin edici bir spor dalı olarak tercihleriniz arasında ilk sırada olmalı.

21. yüzyılda hem kadınlar hem erkekler olarak başımıza ne geleceğini ve yarının bize ne getireceğini bilemiyoruz. Bugün birçoğumuz bir hırsıza, bir soyguncuya, bir gaspçıya ya da bize zarar vermek isteyen herhangi birine boyun eğecek durumdayız. Neden boyun eğelim ki? Çünkü kendimize ve gücümüze güvenmiyoruz ve haklıyız da. Ayrıca fiziksel güç bakımından kendi seviyemizi bilmiyoruz. Boks dersi aldığınızda hem kendi gücünüzü görebilecek, hem de bu gücünüzü katlayarak yenilmez olabileceksiniz. Biraz çaba sarf ederek kendinizdeki değişimi zevk ile takip edeceksiniz.

Hayat bir yarış. Bu yarışta ya ön sıralarda bitişe koşacaksınız ve ilgi odağı olacaksınız ya da arkalardan kendinize bir yer bularak görünmez kalacaksınız. Kimse görünmez olmayı istemez herhalde. Kendinizi gösterebilmek ve öne çıkabilmek için ilk önce güçlü ve özgüvenli olmanız gerekiyor. Bu gücü kazanabilmek için boks dersi kestirme bir yoldur. Bu yorucu bir yol olsa da sonu başarıya çıkıyor.

Boks dersinin sadece yumruk atmaktan ibaret olduğunu düşünmek yalnızca birçok insanın düştüğü bir yanılgıdır. Boks dersinde birbirinden eğlenceli antrenmanlarla hazırlanırsınız. Çeşitli antrenmanlar vardır: İp atlamak, kum torbasıyla çalışmak, koşu yapmak vb.

Boks dersi almak için çok güçlü olmak gerekmez. Güç çalışarak elde edilir. Egzersizler desteğiyle kısa sürede istediğiniz güce kavuşmanız mümkün olacaktır. Bu yanılgıdan kurtulun. Seviyeniz ne olursa olsun ringlerin kralı olabilmeniz için önünüzde hiçbir engel yok.

Etrafınıza bakın. Çevrenizdeki insanların kaçı dimdik bir duruşa sahip? Kaçının özgüveni tam? Boks dersleri alarak dimdik bir duruşa sahip olabilirsiniz. Kuşkusuz herkes fit ve kusursuz bir vücuda sahip olmayı ister. Peki, bunun için ne yapıyoruz? Ben söyleyeyim. Akşam televizyonun karşısına geçiyor ve bizi yutan dizi veya programlarda boğuluyoruz. Ya da internetin başında hayatımızı sürüyor, yavaş yavaş sosyalliğimizi kaybediyoruz. Bütün bunların sonucunda önce çevremizi, sonra sağlığımızı yitiriyoruz. Boks dersi elinizden kayan hayatınızı bir yerlerden yakalamak için iyi bir fırsattır.

Boks dersinin kaba olduğunu düşünmek de bir başka hata. Çünkü boks deyince aklımıza ringe çıkıp dövüşmek geliyor ilk olarak. Sadece kendimizi ve bedenimizi geliştirme, güçlenme amaçlı da bu sporu yapabilir ve hayatımıza renk katabiliriz.

Bazen kendimizi ayağa kalkamayacak kadar bitkin hissederiz. İşlerimiz yarım kalır, hayatın akışı durur. Çünkü bize disiplin kazandıracak bir otorite yoktur. Boks dersleri aldığınızda disiplin kazanmanız zaten doğal bir seyirde gelişecek. Unutmayın, boks kaba bir spor değil sistematik bir yaşam tarzıdır.


boks    boks    boks salonu    boks kursu   
Etiketler

Copyright 2014 Tüm Hakları Saklıdır